Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м. Черкаси, вул. Симоненка 5, оф. 23
м. Черкаси, вул. Симоненка 5, оф. 23
Пн - Пт: 09:00 - 18:00
Субота: 09:00 - 18:00 (онлайн-режим)
Неділя: вихідний
(067) 881-75-75 (093) 881-75-75 (066) 801-75-75 Замовити дзвінок

Вплив кондиціонера на здоров'я. Користь чи шкода?

Вплив кондиціонера на здоров'я. Користь чи шкода?

Хвороба легіонерів, часті застуди, алергічні реакції, викликані присутністю у повітрі, що видується з кондиціонера, мікроскопічного пилу, небезпечні властивості фреону, що знаходиться в системі... За роки свого існування кондиціонери зібрали навколо себе чималу кількість міфів, чуток, а також спірних фактів. Людині не знайомій зі специфікою експлуатації даного кліматичного обладнання цілком може здатися, що сучасна спліт-система є шкідливим, а, як запевняють окремі люди, навіть небезпечний для здоров'я майбутнього покупця пристрій. Багато хто напевно скаже, що диму без вогню не буває. Зрозуміло, частина чуток ґрунтується на реальних історіях та випадках. Однак, для "чистоти експерименту" важливо знати всі обставини, за яких виникла та чи інша загроза здоров'ю споживача. У цій статті ми розглянемо кілька найбільш популярних міфів, а також розповімо про те, яку користь для здоров'я дає спліт-системи у вашому будинку.

Міф №1 - Кондиціонер стає причиною алергії

В якості прикладу можна навести один з найбільш поширених міфів про те, що домашній пил, що накопичився у внутрішньому блоці кондиціонера, здатний викликати алергічні реакції у дітей і дорослих, схильних до цієї недуги. Не заперечуватимемо очевидного. Для видалення пилу, пуху та інших дрібних частинок виробники спліт-систем обладнують внутрішні блоки сітчастою фільтром конструкції. Саме на ньому і осідає значна частина домашнього пилу, який здатний викликати алергію. Однак подібна ситуація може скластися тільки в тому випадку, якщо обслуговування кліматичної техніки проводиться час від часу, без виконання запропонованих виробником робіт з очищення фільтруючих елементів. Якщо ви стежите за їх станом і регулярно очищаєте від пилу, то зможете уникнути алергії та інших небажаних наслідків.

РЕЗЮМЕ: Небезпека алергії з'являється лише у випадку експлуатації спліт-системи із забрудненими фільтрами. Щоб цього уникнути достатньо, стежити за станом сітчастих фільтрів та проводити їх своєчасне очищення від пилу. Крім того не варто забувати і про більш "капітальне" очищення внутрішніх вузлів спліт-системи (вентилятора, випарника, корпуса), що виконується фахівцями. Чистота запорука здоровя!

Міф №2 - Сухість шкіри

Власне сухість шкіри, що виникає при працюючому кондиціонері, не є міфом у класичному розумінні цього слова. Дійсно при роботі будь-якої спліт-системи з повітря видаляється певна кількість вологи, що міститься в ньому. Режим "Dry", передбачений у багатьох моделях спліт-систем, побудований саме на цьому принципі. Проте не варто "бити на сполох" раніше часу. На сьогоднішній день відомо кілька прийомів, що дозволяють подолати це побічне явище. Задля справедливості варто відзначити, що сухість слизових оболонок і шкіри виникає тільки в тому випадку, якщо обладнання працює тривалий час у приміщенні із закритими вікнами та дверима. Крім того, впоратися із цією проблемою допоможе звичайний зволожувач повітря.

РЕЗЮМЕ: Щоб уникнути неприємних відчуттів, спричинених низьким рівнем вологості, рекомендуємо періодично провітрювати приміщення або придбати зволожувач повітря.

Міф №3 - Кондиціонер викликає застуду та спазми, а також є джерелом легіонел

Щодо цього міфу можна сказати тільки те, що він заснований на напівправді. Так, як аргумент користувачі наводять випадки, коли робота кондиціонера призводила до застуди і навіть викликала запалення легенів. Не заперечуватимемо можливості подібного розвитку подій, оскільки повітря, що виходить з внутрішнього блоку спліт-системи, і справді може бути досить холодним. У більшості випадків різниця між повітрям, що засмоктується і видується, становить 12-13 градусів. Таким чином, користувач, що знаходиться в безпосередній близькості від приладу, потрапляє під дію холодного потоку повітря. Однак, щоб отримати переохолодження, необхідно, щоб потік виходив прямо на вас або ваше робоче місце. Сучасні моделі мають великі можливості регулювання положення стулок, а також швидкості вентилятора, що допомагає уникнути небезпечних ускладнень.

Особливу увагу хочеться звернути на так звану хворобу легіонерів, виникнення якої так бояться майбутні покупці кліматичної техніки. Не будемо розглядати докладні причини виникнення даного міфу, а краще докладніше розповімо про умови, необхідні її виникнення. Єдиним місцем, де потенційно могли б виникнути колонії легіонел, є випарник, розташований у внутрішньому блоці пристрою. Саме там відзначається підвищений рівень вологості та наявність конденсату. Однак прихильники цієї теорії упускають кілька важливих умов:

Дані бактерії здатні розвиватися лише за досить високої температури в 25-30 градусів, тоді як температура конденсату не перевищує 3-4 градусів.
Бактерії розмножуються лише у непроточній воді

Як можна переконатися, реальних підстав для занепокоєння немає.

РЕЗЮМЕ: Щоб уникнути появи застуди, достатньо уникати прямого впливу холодного повітря, а також правильно настроювати роботу спліт-системи. Щоб виключити ймовірність виникнення спазмів у дихальній системі бажано налаштувати кондиціонер таким чином, щоб температура приміщення була на 4-5 градусів (не більше) нижче вуличної температури.

Тепер, коли найбільш популярні міфи щодо шкоди даних пристроїв виявилися розвінчаними, варто звернути увагу на плюси, які обіцяє для вашого здоров'я майбутній кондиціонер.

Перевага перша - Гарантований захист від зневоднення

Людина на 80 відсотків складається із води. Цей відомий вислів змушує всерйоз замислитися над проблемою зневоднення вашого організму в літній період. І справді, обливатись потім у період 30 градусної спеки - не найкраще рішення. На жаль лише мало хто знає, наскільки підступним може бути зневоднення. Так, втрата певної кількості рідини з потом, здатне суттєво погіршити функціонування всіх систем організму. Працездатність падає, самопочуття погіршується, починаються проблеми з артеріальним тиском. Навіщо терпіти дискомфорт і зазнавати зайвого стресу?

Перевага друга - Висока продуктивність і хороше самопочуття

Численні дослідження, проведені фахівцями, показали, що підвищена, або навпаки, знижена температура навколишнього повітря негативно впливає на працездатність людей у приміщенні. Цей факт підтверджується і документально. Так, згідно з нормами при перевищенні певних значень роботодавець зобов'язаний знизити тривалість робочого дня. Таким чином, оптимальна температура у приміщенні, обладнаному спліт-системою, гарантує гарне самопочуття працюючих людей та високі показники працездатності.

Перевага третя - Надійний захист серцево-судинної системи

Щойно температура навколишнього повітря перевищує умовну позначку 25 градусів, організм звичайної людини відразу ж переходить у режим "посиленої роботи". Першою "мішенню", що потрапляє під згубний вплив літньої спеки, стають наші судини і серце. Спека сприяє розширенню кровоносних судин, що у своє чергу викликає значне зниження артеріального тиску. У відповідь на це серце починає працювати інтенсивніше, намагаючись цим компенсувати падіння тиску. Крім того, варто пам'ятати і про те, що через підвищене потовиділення кров стає набагато густішою, що істотно підвищує ймовірність інфарктів або інсультів. Особливої актуальності проблема перегріву набуває для людей похилого віку або тих, хто має якісь проблеми із серцево-судинною системою. Уникнути негативних наслідків можна за допомогою простого встановлення спліт-системи або мобільного кондиціонера.

Перевага четверта - Захист від вірусів та бактерій

У розуміння більшості покупців, кондиціонер є пристрій, основним завданням якого є охолодження або нагрівання повітря в приміщенні. Справді, спочатку призначення кондиціонера було лише у створенні та підтримці комфортних температурних умов, проте прогрес, як відомо, не стоїть на місці. Таким чином, згодом виробники побутової кліматичної техніки стали оснащувати свої пристрої повноцінними фільтруючими елементами. Ефективність окремих моделей у цьому питанні дозволяє частково прирівняти їх до професійних очисних повітряних установок. Високу ефективність очищення повітря мають спліт-системи, оснащені генератором холодної плазми. До переваг фільтрів цього типу можна віднести їхню визнану ефективність у боротьбі з вірусами, пліснявими грибами та іншими мікроорганізмами. Ще однією досить популярною "опцією" сучасних моделей є вбудований іонізатор повітря. Він добре справляється з неприємними запахами, а також видаляє з повітря небезпечні віруси та бактерії. Існують також і більш екзотичні фільтруючі елементи, створені на основі рослин, що мають антибактеріальний ефект. Подібними властивостями володіють катехінові фільтри та фільтри васабі.

Епілог

Як можна переконатися з нашої статті, сучасний кондиціонер, незважаючи на наявність певних недоліків, має при цьому вельми значний список переваг, що робить його придбання виправданим.

Коментарі
Модули для Опенкарт 2.x - 3.x